Günlük tutar mısın?

“15 yaşında olmak” konulu yarışmaya katılmaya karar verdiğimde, yaptığım ilk şey küçük bir hesapla kaç yılında olduğumu bulmak oldu. 2006-2007 yani Lise yılları…
K2_READ_MORE

Kayıp

Ta göğsünüzden vurulup, siz olamadığınız bir hayatı yaşamaya itildiğiniz, yolunuzu normal seyrinden saptıranlara ''dur'' diyemediğiniz, savunmasız dönem!
K2_READ_MORE

35'inde 15 Olmak

Sen şimdi zannediyorsun ki ben gazetede çalışmaya başladım. Pardon ama çok iyi niyetlisin, hani sahne dediğimde ağzımın payını almıştım ya bu tanıdık gelecek: “gazete mi?!!
  • 0
  • K2_WRITTEN_BY
  • K2_READ 1645 K2_TIMES
K2_READ_MORE

Bir Adım Daha...

''O ağacın tepesinde ne işin vardı abla'' bu soruyla başladı ön üç, on beşli yaşlara dönüş... O yaşlarda başlamıştı hayata, olanlara, farklı açılardan bakma isteği. Memnun değildi çünkü olanlardan.
K2_READ_MORE

Gelincikler…

Ne ilgisi var bu kış gününün sabah karanlığında diye düşünürken, sekiz yaşımın gelincik tarlası geliverdi aklıma. İlk o tarlada oynarken bu hayatta ne yapmak istediğime karar verdiğimi hatırladım sonra.
K2_READ_MORE

Yaş ‘15’, Yolun…

Yaş 15, yolun tam olarak neresidir bilmiyorum ama şunu iyi biliyorum ki, birçok baharatın katılmış olduğu bir yemeği sevsen de sevmesen de yemeye çalışmak ve belki de uzuunca uyuyup, sabah uyandığında yeni bir güne ileriki yaşlardan birinde başlamaktır…
K2_READ_MORE

Anneeee ben geldim!!!

İçim rahat, evimin sesi, nefesi, neşesi geldi. Henüz 13 yaşında her güne yeni bir heyecan ile uyanıyor. Şimdilik adı TEOG olan sınav en büyük gündemleri imiş gibi görünüyor. Tabii bir anne olarak benim de…
K2_READ_MORE

Yaş 15 hedef 18...

İlk ergenlikte “asla annem ve babam gibi olmayacağım” diye başlamaz mıydık sözlerimize. Yargısız infaz edildiğimizi, her şeyimize karışıldığını, hiçbir şey ile memnun olmadıklarını düşünür, her şeyin iyisini kendimizin bildiğini savunmaz mıydık…
K2_READ_MORE

15 Yaşa Dair

Müthiş bir ağrıyla uyandı, nefes alamıyor kımıldayamıyordu. Sanki biri sırtından bıçaklamış, doğrulamıyordu. Zorlanarak ayağa kalktı, evlerinin arkasında, elli metre ötedeki sağlık ocağına gitti muayene oldu.
K2_READ_MORE

Nasıl Olsa Öğrenirim..

Ben İlkokul 4. sınıftayken babam bana yurtdışından kırmızı 2 tekerlekli bir bisiklet getirmişti.. O an ki mutluluğum, o an ki çocuk heyecanım, o an ki babama olan sevgim ve hayranlığım tarif edilemez durumdaydı..Babam bana kıpkırmızı gıcır gıcır sıfır kilometre bir bisiklet getirmişti... Neden mi çocuklar.
K2_READ_MORE

Hey 15’li 15’ li

15 ‘ine çok az kalmış kızımın yaşadığı gerçek mutluluk yazdırıyor bana bu satırları. ‘’Yarıyıl tatilinde en çok ne yapmak istersin?’’soruma düşünmeden cevap verdi.’’Piyanoyu notayla çalmak istiyorum.’’
K2_READ_MORE

Yaş 15

Yaş 15. Ergenliğin en hassas olduğu dönem. Kendimi bulmaya çalıştığım ve en çok bulamadığım, zamanımı en iyi değerlendirmem gereken fakat değerlendiremediğim dönem. Öyle kolay atlatılmayanından...
K2_READ_MORE

Kalbim 15 Yaşında

Şimdi kalbim yerinden çıkacak. İşte göründü ilk aşkım. Ben 15 yaşındayım, o 18. Annemin korkusundan yüzünde muzip bir gülümseme sadece gözü camda, bense cama yapışık hatta annem yakınlarda değilse balkona çıkmış ve tabi konu komşuya çaktırmadan kırpıştırıyorum kirpiklerimi.
K2_READ_MORE

15 yaşında olmak

Hatırlıyor musunuz 15 yaşındaki hallerinizi? Hani o ben de varım, ben de bireyim, beni de kabul edin hallerinizi ! İçerde bir yerlerde bir telaş! Ne olacağım ben? Lise öğrencisiyim artık. Nereye gidiyor bu yol? Bir bilinmezlik.
K2_READ_MORE

Amaç Yolu mu Kazanç Yolu mu?

Lise yıllarımda yazdığım bir kompozisyonumu buldum, eski defterleri, fotoğrafları karıştırırken. Sanırım 15 yaşındayım bu satırları yazarken. Bugün de altına imzamı attım tek bir kelimesini değiştirmeden. Yazdıklarımı yaşamış olmam ne ilginç. Düşündüklerim kaderim olmuş sanki. Peki ben neyi değiştirebilirdim bu hikayede, neyi farklı yapabilirdim, Şimdi bildiğim ama o zamanlar bilemediğim neydi?
K2_READ_MORE

Mesleklerim ve Ben

Ben küçükken “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusundan hiç hoşlanmazdım. Anlamsız gelirdi. Çünkü önümde ilkokul, ortaokul, lise, üniversite denen uzun bir yol varken nasıl olurda bu kadar erken mesleğime karar verebilirdim ki? Hem bilmediğim ne meslekler vardı kim bilir?
K2_READ_MORE

Tam 15'inde...

Herkes akşam yemeğinde tek bir konuyu konuşuyordu; O günkü duruşmada aile avukatının muhteşem performansı... Son derece başarılı bir savunma gerçekleştirmiş, karşı tarafın avukatını hatta davanın hakimini bile susturmuştu.
K2_READ_MORE
K2_SUBSCRIBE_TO_THIS_RSS_FEED

© 2014 Sola Unitas Academy. All rights reserved